یا صاحب الزمان ! ما جمعه را به عشق شما تعطیل کرده ایم ...

شیعیان از سنی‌ها پیشرفته‌ترند/ تبعیت سنی‌ها از فقه شیعه جایز است

شیخ علی جمعه مفتی مصر در گفت وگو با شبکه خبری العربیه، از فتوای حرمت اهانت شیعیان به رموز اهل سنت استقبال کرد.

به گزارش صراط نیوز شیخ علی جمعه مفتی مصر در گفت‌وگوی روز گذشته خود با شبکه خبری تلویزیونی العربیه، از فتوای رهبر معظم انقلاب در خصوص حرمت اهانت شیعیان به رموز و بزرگان اهل سنت استقبال کرد.

مفتی مصر با استقبال از فراخوان روحانیون شیعه عراق که خواستار منع اهانت همتایان خود به صحابه پیامبر در منبرها و سخنرانی هایشان شده اند، ادامه داد: وظیفه همه روحانیون اهل سنت، همکاری نزدیک با شیعیان در سراسر جهان اسلام است.

وی با تأکید بر نبود اختلاف فاحش میان شیعه و سنی، تصریح کرد: شیعیان از نظر فقهی از اهل سنت پیشرفته ترند و این مسأله را می توان در فتاوای مراجع و بزرگان شیعه مشاهده کرد.

جمعه با اشاره به اینکه تا به حال در هیچ یک از کتاب های اصلی و مهم شیعیان، اهانتی به خلفای راشدین و همسران پیامبر اکرم (ص) مشاهده نکرده، خاطرنشان کرد: فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، یکی از بزگ ترین خدمات ایشان به اسلام و مسلمانان است که به وحدت مسلمین کمک بزرگی کرد.

مفتی اعظم مصر همچنین به دیدارهای خود با روحانیون و بزرگان شیعه در نشست ها و همایش های بزرگ جهان اسلام اشاره و تصریح کرد: در این دیدارها، روحانیون شیعه به من می گفتند اهانت به خلفای راشدین و همسران رسول گرامی اسلام (ص) کار شیعیان نیست؛ بلکه کار دشمنان اتحاد شیعیان و اهل سنت است که می خواهند از این طریق در جهان اسلام تفرقه ایجاد کنند.

شیخ جمعه در بخش دیگری از سخنان خود گفته است از نظر من نیز تبعیت اهل سنت از فتاوا و فقه شیعیان جایز است و این حکم را شیخ شلتوت رهبر بزرگ مسلمانان مصر و رئیس جامع الازهر هم صادر کرده بود؛ چرا که از نگاه ما، فرقی میان شیعه و سنی نیست.


برچسب ها : ----------
rss نوشته شده در 3 مهر 1392 و در ساعت 11:24 توسط : ارتش ضد ماسون | امتیاز : 1 2 3 4 5 |

پربازدیدترین مطالب


آخرین مطالب نوشته شده


Copyright © 2010 by http://ArmyAnti-Mason.samenblog.com