X
ارتش ضد ماسون - جنگ های استقلال آمریکا s

ارتش ضد ماسون - جنگ های استقلال آمریکا

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 2
» بازديد ديروز : 4
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 279
» بازديد سال : 2397
» بازديد کل : 263361
» اعضا : 47
» مطالب : 169

جنگ های استقلال آمریکا


تاریخ انتشار پست : 25 اسفند 1389 بازدید : 2995

« اولین حرکت رهایی بخش دموکراتیک در تاریخ ، با انتخاب جرج واشنگتن به فرماندهی سپاه از طرف نمایندگان سیزده ایالت که به سال 1774 در فیلادلفیا جمع شده بودند ، انجام پذیرفت.»(نشریه معمارستان شماره 8 صفحه 52)  

                                          

جرج واشنگتن اولین رئیس جمهور آمریکاست. جنگ های هفت ساله را با فرانسه و انگلستان شروع کرد هزاران سرباز کشته شد. با استعمار مخالف بود. پس از خونریزی های بیشمار جنگ پایان پذیرفت ، بعد از آن به ریاست مجلس انتخاب شد. اعضای مجلس اکثراً ماسون بودند. در سال 1789 رئیس جمهور شد. مجدداً در 1792 برای بار دوم به ریاست جمهوری انتخاب گردید. 

جرج واشنگتن نیز مانند سیمون بولیوار ، در رهبری از واژه های فلسفی نجات و رهائی و ... استفاده می نمود. ماسونها قبل از هر اقدامی ، برای آماده سازی اذهان مردم که قبلاً در شرایط نا مساعدی می زیستند. یکی از اعضا خود را به عنوان ناجی به عموم می شناساندند. این شخص به عنوان رها کننده کشور از سلطه بیگانگان ، خاموش کننده آتش گردن کشی ها و شورش ها و شورش ها و یا کسی که کشور را از ورشکستگی اقتصادی نجان خواهد رهاند ، توسط رسانه ها و مطبوعات تحت کنترل بزرگ جلوه داده شده به مردم معرفی و سعی می گردد احساسات آن ها را بر انگیخته ، به طوری که از نظر مردم عادی به عنوان مخلوق مافوق بشری تلقی و شناسانده شود. سیمون بولیوار نونه بسیار مناسبی برای این مورد به شمار می رود.  

                                                     

                                                                          

                                                                       مطالب جالب تر در ادامه مطلب ...

 مجسمه آزادی 

 

 

«ارقام 7/7/1776 که با حروف لاتین بر تابلوی موجود در دست مجسمه آزادی نیویورک حک شده ، سمبل آداب و اصول و حقوقی بناهای آزاد است. هیکل تراش ، صورت مادر بیوه اش را در مجسمه ، منعکس نموده است.» (نشنال ژئو گرافیک شماره 5 صفحه 11) 

در همان نشریه ماسون بودن مجسمه ساز نیز توضیح داده شده است. علت شباهت مجسمه به زن بیوه از این بابت است که برابر آیات تورات تخریف شده ، ماسونها خودشان را فرزندان زن بیوه می پندارند. هفت شاخه نور به صورت خطوط پرتوی در بالای سر مجسمه ، سمبل شمعدان هفت شاخه است. پایه مجسمه شبیه برج های معبد سلیمان ، معبد مقدس یهودیان است. 


 

پی نوشت : فردریک بار سازنده مجسمه آزادی ، ژان شالکرین معمار بنای یاد بود پاریس و گوستاو ایفل مهندس برج ایفل هر سه ماسون بوده اند. ژوزف گیوتین مخترع گیوتین نیز ماسون بوده است.

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد