یا صاحب الزمان ! ما جمعه را به عشق شما تعطیل کرده ایم ...

رونمایی از طرح جایگزین ترامپ/ دسترسی به اماکن نظامی ایران

«دولت ترامپ به جای پاره کردن توافق هسته ای، درحال بررسی است که چگونه می توان اجرای آن را سخت و تشدید کرد و درباره شرایط کلیدی آن دوباره مذاکره نمود ...»
 
ترامپ رونمایی از طرح جایگزین ترامپ/ دسترسی به اماکن نظامی ایران
 
 

دولت جدید آمریکا به دنبال اجرای سرسختانه توافق هسته ای به جای پاره کردن آن است.

 

 

دو مقام ارشد آمریکایی که در جریان این امر قرار دارند از درخواست ترامپ برای دسترسی به سایت های نظامی ایران رونمایی کردند.

 

 

خبرگزاری رویترز (Reuters) با اعلام این خبر نوشت: دولت ترامپ به جای پاره کردن توافق هسته ای، درحال بررسی است که چگونه می توان اجرای آن را سخت و تشدید کرد و درباره شرایط کلیدی آن دوباره مذاکره نمود.

 

 

رویترز به نقل از دو مقام ارشد آمریکایی که نامشان فاش نشده افزود: دولت ترامپ مصرانه از آژانس بین المللی انرژی هسته ای خواهد خواست که نظارت شدیدتری بر اجرای برجام توسط ایران داشته باشد. ترامپ همچنین خواستار دسترسی و نظارت بر سایت های نظامی ایران است.

 

 

 

یکی از این منابع به رویترز گفت: ایده اصلی این است که آژانس بین المللی انرژی هسته ای، باید اجازه دسترسی به این اماکن را داشته باشد. وی در عین حال اذعان داشته، جلب حمایت 34 کشور دیگر عضو آژانس از ایده نظارت بر سایت های نظامی ایران، کار دشواری برای دولت آمریکا خواهد بود.

 

 

 

این دو منبع همچنین گفته اند، آمریکا به دنبال حذف "تاریخ انقضا"ی قبلی برای برجام است که اجازه می داد برخی محدودیت ها بر برنامه هسته ای ایران پس از ده سال شروع به حذف شدن کنند.

 

 

 

مقامات آمریکایی گفته اند، تاریخ انقضای توافق یکی از مواردی بوده که منتقدان آن را بزرگترین نقص برجام می دانند. به علاوه، دولت ترامپ بر آژانس فشار خواهد آورد تا گزارش هایی با جزئیات بیشتر درباره پایبندی ایران به توافق هسته ای منتشر کند.

 

 

یکی از منابع مرتبط با رویترز ضمن بیان این مطلب افزود: آژانس از گزارش برخی جزئیات سر باز زده است از جمله میزان ذخایر اورانیوم ایران با غنای پایین.

 

 

 

به نوشته رویترز، ترامپ همچنین در نظر دارد بندی را که می گفت ایران برای خرید اقلام دارای کاربرد دوگانه باید از کمیته مشترک برجام اجازه بگیرد سخت گیرانه تر کند.

 

 

 

یک منبع 1+5 درباره شانس درگیر کردن این گروه به دور جدیدی از مذاکرات جهت سخت گیرانه تر ساختن توافق هسته ای گفت: به نظر می رسد این هدفی بعید و دور از دسترس باشد. دولت ترامپ به دنبال ایجاد "برجام 2" است.

 

 

رویترز در پایان نوشت: یک مقام ارشد سابق ایران که به "حسن روحانی" رئیس جمهور نزدیک است گفته، تندروها از موضع ترامپ برای تقویت جایگاه خود در ایران استفاده خواهند کرد. وی می افزاید: آن ها همواره مخالف رویکرد آشتی جویانه روحانی دربرابر غرب بوده اند.

 

 

 


برچسب ها : -------
rss نوشته شده در 16 بهمن 1395 و در ساعت 03:42 توسط : ارتش ضد ماسون | امتیاز : 1 2 3 4 5 |

پربازدیدترین مطالب


آخرین مطالب نوشته شده


Copyright © 2010 by http://ArmyAnti-Mason.samenblog.com